כל היתרונות בלעשות ביטוח קבוצתי

יותר ויותר אנו מגלים עד כמה החיים שלנו לא צפויים. אולם הביטוח יכול העניק בטחון והגנה מפני במקרה של אירועים בלתי צפויים. מעסיקים רבים מבינים את חשיבות הביטוח ומציעים לעובדים להצטרף לביטוח קבוצתי. אם גם אתם מעסיקים ששוקלים לעשות את הצעד הזה, חשוב שתבינו מהו ביטוח קבוצתי, מתי משתמשים בו ומהן יתרונותיו.

 

מהו ביטוח קבוצתי

ביטוח קבוצתי הוא סוג של ביטוח, שבו מבוטחים מספר אנשים בפוליסה אחת. במילים אחרות, בביטוח פרטי, המבוטח הוא אדם אחד ואילו ביטוח קולקטיביים מבוסס על קשר של חברת הביטוח, המעסיק והעובדים. מידע מפורט יותר בנושא ניתן למצוא באתר https://www.fresh-concept.co.il/.

 

איך עובד ביטוח קבוצתי

המעסיק שמעוניין ליזום את הסכם הביטוח הקבוצתי, מגבש דרישות, עדיף בעזרת חברה המייעצת בתחום של ביטוחים קבוצתיים, ויוצא למכרז על מנת לאתר את חברת הביטוח שתדע לספק את הפוליסה האופטימלית. לאחר בחירת החברה, העובדים המעוניינים להצטרף לפוליסת ביטוח, מקבלים תעודה המאשרת את השתתפותם בתכנית. כלומר, הארגון מתקשר מראש עם חברת הביטוח ואז לפוליסה פשוט מתווספים לקוחות חדשים.

 

אילו סוגי ביטוחים ניתן לארגן במסגרת הביטוח הקבוצתי ומהם יתרונותיהם?

הפרקטיקה של ביטוח קבוצתי מאפשרת ליצור מספר סוגי ביטוחים, שיתנו מענה לצרכי העובדים:

 

ביטוח בריאות

מדובר באחת הפוליסות הפופולריות ביותר במגזר העסקי. חברות ומפעלים מבטחים את עובדיהם, כמעט תמיד בצורה של ביטוח קבוצתי. לרוב, עובדי החברה אפילו לא צריכים לעבור בדיקה רפואית. כולם, כברירת מחדל, מבוטחים מפני סיכונים הרלוונטיים בתחום הבריאות. בדרך כלל ישנם גם תנאים אחידים בחוזה: הגבלת גיל, רשימת השירותים הניתנים, סכום הביטוח וכד'. ביטוח זה מעניק שקט נפשי לעובד ותורם לפרודוקטיביות של הארגון ושביעות הרצון של הצוות ממקום עבודה.

 

ביטוח תאונות אישיות

במסגרת תוכנית זו, מעסיק יכול לבטח את חייהם של עובדיו ובכך להשיג יתרון על פני מעסיקים אחרים. המעסיק יכול לבחור את רשימת העובדים שיבוטחו במסגרת תכנית זו וכן גבולות תשלום וסיכונים מסוימים. במסגרת פוליסה, עובד יכול לקבל תשלומי פיצויים בגין נכות זמנית, או פגיעה כתוצאה מתאונה. בכך חברה דואגת לעובדים גם ברגעים קשים ומעניקה להם בטחון ויכולת להתרכז בעבודה בלי דאגה לעתיד.

 

ביטוח אחריות מקצועית

חלק מהמוסדות מבטחים את חבות עובדיהם כלפי צדדים שלישיים. בענפים כמו תחום הרפואה, עריכת דין, ראיית חשבון ועוד. כללי הביטוח וההגבלות עשויים להשתנות מארגון לארגון, אך המאפיין העיקרי של ביטוח זה הוא שהלקוח אינו יכול להשפיע על תנאי החוזה. יתרה מכך, המחיר של שירות כזה מתברר כהרבה יותר אטרקטיבי מזה של פוליסה אישית.

 

סיכום

כפי שראיתם ביטוח קבוצתי נותן מענה הן לעובד והן למעסיק. אל תתעלמו מהנושא, תבנו באמצעות חברה המתחה בדקויות של ביטוחים קבוצתיים, את הביטוח המיטבי ותנו לעובדים שלכם שקט נפשי ולעסק שלכם צמיחה ושגשוג.

ביטוח קבוצתי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שלט וורוד
כללי
מזגן נייד להשכרה לאורחים שמגיעים הביתה

האקלים החם במדינת ישראל הינו מוכר וידוע לכולנו. לצערנו, החום הכבד ששורר ברחבי הארץ אינו מאופיין רק לתקופה אחת בשנה- ואנו עשויים לפגוש אותו כל עת. בחודשים החמים של השנה-

דולרים
טיפים פיננסים
מה כרוך בפתיחת עוסק מורשה?

אם אתם מעוניינים לפתוח עסק מסוים, וודאי תשמחו לגלות שיש סוגי עוסקים שונים. הרעיון הזה די פשוט כשבוחנים אותו – מכיוון שלא כל עסק זהה לעסק אחר, מבחינת רווחיות צפויה

החזרים למס שבח
מיסים
החזר מס שבח

מס השבח הוא מס אשר קשה מאוד לחישוב, זאת מאחר והוא כולל פרמטרים רבים ולעיתים קיימים מקרים בהם קיים פטור מתשלום המס, אך רבים אינם מודעים לכך זאת משום שרוב

דירוג אשראי
זכויות וחובות
איך בי די איי משפיע עלינו?

בתחום הפיננסים והעסקים בישראל קיים כלי משמעותי הממלא תפקיד מכריע בהערכת היציבות הכלכלית ופוטנציאל הצמיחה – דו"ח BDI. דו"ח זה נוצר על ידי BDI Code, חברה העוסקת באספקה של מידע