מה זו הלוואה חוץ בנקאית?

תחום ההלוואות הוא תחום מגוון ורחב, אפילו אם אתם נשארים בתוך מסגרת הבנק. קיימים סוגים רבים של הלוואות, אשר יש לכל אחד מהם השלכות שונות, מטרות שונות ויתרונות שונים.

אבל אין ספק שמדובר על תחום מבלב, שרק נעשה מבלבל אף יותר, כאשר מדובר לא רק על הלוואות מהבנק, אלא גם על הלוואות חוץ בנקאיות.

אז מה זה בכלל הלוואה חוץ בנקאית והאם זה לא מסוכן?

 

הטוב, הרע והמכוער בתחום ההלוואות

עבור אנשים רבים, תחום ההלוואות מוגבל לפעילות בנקאית בלבד.

זהו אכן תחום בעייתי, אשר יכול בקלות להפוך לבעיה רצינית, אם לא מנהלים אותו כראוי ואולי בעיר משום כך, רבים חוששים לקחת הלוואה מחוץ לגבולות הבנק.

אבל האמת היא, שאם תכירו קצת יותר טוב את המשמעות, אתם עשויים לגלות עולם שלם, של הלוואות משתלמות, בטוחות בתנאים נוחים.

קיימים סוגים שונים של גופים שמתפרנסים, בין היתר, ממתן הלוואות.

 

הלוואות שנויות במחלוקת

גופים רבים פועלים בתחום הידוע לשמצה בשם "השוק האפור". גורמים אלה נותנים בדרך כלל הלוואות בתנאים דרקוניים, לאנשים שאין להם הרבה ברירות, או שלא מבינים לאיזו צרה הם נכנסים.

הלוואות אלה מגיעות במהירות רבה לריביות מטורפות, שהלווה לא יכול לעמוד בהן. במקביל, מתנהלים לפעמים תהליכים קשים ואפילו אלימים, שמטרתם להוציא מהלווה את הכסף שהוא חייב – גם אם ממש אין לו איך לשלם.

אם זה עדיין לא ברור – אז כמובן שגופים כאלה נחשבים מאוד שנויים במחלוקת ולכן לא מומלץ לקחת מהם הלוואה.

גם הבנקים, אשר מציעים הלוואה לכל מטרה, לא תמיד נמצאים בצד שלכם, או לפחות לא נראה ככה.

הם נתונים להגבלות וכללים נוקשים מאוד מטעם המדינה והרגולטורים. גם אם אי פעם היה להם רצון אמיתי לעזור ללקוחות, הם לא תמיד יכולים. התנאים של הבנק הם לרוב נוקשים ולעיתים קרובות גם לא נוחים. הריביות גבוהות יחסית וכך גם דמי הניהול. משום כך, במקרים רבים – משתלם יותר לקחת הלוואה חוץ בנקאית.

 

הלוואה שיכולה לשנות לכם את החיים

גופים חוץ בנקאיים לגיטימיים, אשר עוסקים בפיננסים, אבל אינם בנקים, יכולים להיות חברות ביטוח, גופים המציעים הלוואות חברתיות, חברות אשראי ועוד.

חברת ביטוח לדוגמה, יכולה גם לתת הלוואה, בתנאים נוחים מאוד, לפעמים בתנאים טובים הרבה יותר מהתנאים של הבנק, אם יש לכם אצלה חיסכון מתאים, שיכול לשמש ערבון כנגד ההלוואה.

במקרה כזה, אתם מרוויחים מכל הכיוונים – הלוואה בתנאים מצוינים, החזר חודשי נוח, מגוף פיננסי לגיטימי.

 

לסיכום

עולם ההלוואות הוא רחב ומגוון. חשוב שתפעילו את השכל הישר ותבדקו היטב – איזו הלוואה מציעים לכם, מהם התנאים, מה נדרש מכם ומה אתם מקבלים בתמורה. רק אחרי שתשוו מספר הצעות להלוואה מגופים שונים, תוכלו לבחור את ההלוואה המשתלמת ביותר עבורכם.

 

מטבעות של כסף

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לפני ואחרי
נדל"ן
3  דברים שחייבים לבדוק לפני שקונים דירה

אתם חושבים שהגיע הזמן לקנות דירה? מתלבטים איך נכון יהיה לעשות זאת? אם כך, כדאי שתדעו שיש לא מעט פרטים ונקודות שצריך לבדוק. לכן כדאי שתעיינו במאמר שהכנו עבורכם, כי

דירוג אשראי
טיפים פיננסים
דירוגי האשראי השונים

דירוג אשראי מאפשר לספק האשראי לנתח סיכונים. למעשה, מדובר בתחום שלם של ניתוח סיכונים בלקיחת הלוואות, שקיים בארה"ב כבר שנים רבות. בישראל התחלנו רק בשנים האחרונות בשיטת דירוג האשראי, והיא