מה זו הלוואה חוץ בנקאית?

תחום ההלוואות הוא תחום מגוון ורחב, אפילו אם אתם נשארים בתוך מסגרת הבנק. קיימים סוגים רבים של הלוואות, אשר יש לכל אחד מהם השלכות שונות, מטרות שונות ויתרונות שונים.

אבל אין ספק שמדובר על תחום מבלב, שרק נעשה מבלבל אף יותר, כאשר מדובר לא רק על הלוואות מהבנק, אלא גם על הלוואות חוץ בנקאיות.

אז מה זה בכלל הלוואה חוץ בנקאית והאם זה לא מסוכן?

 

הטוב, הרע והמכוער בתחום ההלוואות

עבור אנשים רבים, תחום ההלוואות מוגבל לפעילות בנקאית בלבד.

זהו אכן תחום בעייתי, אשר יכול בקלות להפוך לבעיה רצינית, אם לא מנהלים אותו כראוי ואולי בעיר משום כך, רבים חוששים לקחת הלוואה מחוץ לגבולות הבנק.

אבל האמת היא, שאם תכירו קצת יותר טוב את המשמעות, אתם עשויים לגלות עולם שלם, של הלוואות משתלמות, בטוחות בתנאים נוחים.

קיימים סוגים שונים של גופים שמתפרנסים, בין היתר, ממתן הלוואות.

 

הלוואות שנויות במחלוקת

גופים רבים פועלים בתחום הידוע לשמצה בשם "השוק האפור". גורמים אלה נותנים בדרך כלל הלוואות בתנאים דרקוניים, לאנשים שאין להם הרבה ברירות, או שלא מבינים לאיזו צרה הם נכנסים.

הלוואות אלה מגיעות במהירות רבה לריביות מטורפות, שהלווה לא יכול לעמוד בהן. במקביל, מתנהלים לפעמים תהליכים קשים ואפילו אלימים, שמטרתם להוציא מהלווה את הכסף שהוא חייב – גם אם ממש אין לו איך לשלם.

אם זה עדיין לא ברור – אז כמובן שגופים כאלה נחשבים מאוד שנויים במחלוקת ולכן לא מומלץ לקחת מהם הלוואה.

גם הבנקים, אשר מציעים הלוואה לכל מטרה, לא תמיד נמצאים בצד שלכם, או לפחות לא נראה ככה.

הם נתונים להגבלות וכללים נוקשים מאוד מטעם המדינה והרגולטורים. גם אם אי פעם היה להם רצון אמיתי לעזור ללקוחות, הם לא תמיד יכולים. התנאים של הבנק הם לרוב נוקשים ולעיתים קרובות גם לא נוחים. הריביות גבוהות יחסית וכך גם דמי הניהול. משום כך, במקרים רבים – משתלם יותר לקחת הלוואה חוץ בנקאית.

 

הלוואה שיכולה לשנות לכם את החיים

גופים חוץ בנקאיים לגיטימיים, אשר עוסקים בפיננסים, אבל אינם בנקים, יכולים להיות חברות ביטוח, גופים המציעים הלוואות חברתיות, חברות אשראי ועוד.

חברת ביטוח לדוגמה, יכולה גם לתת הלוואה, בתנאים נוחים מאוד, לפעמים בתנאים טובים הרבה יותר מהתנאים של הבנק, אם יש לכם אצלה חיסכון מתאים, שיכול לשמש ערבון כנגד ההלוואה.

במקרה כזה, אתם מרוויחים מכל הכיוונים – הלוואה בתנאים מצוינים, החזר חודשי נוח, מגוף פיננסי לגיטימי.

 

לסיכום

עולם ההלוואות הוא רחב ומגוון. חשוב שתפעילו את השכל הישר ותבדקו היטב – איזו הלוואה מציעים לכם, מהם התנאים, מה נדרש מכם ומה אתם מקבלים בתמורה. רק אחרי שתשוו מספר הצעות להלוואה מגופים שונים, תוכלו לבחור את ההלוואה המשתלמת ביותר עבורכם.

 

מטבעות של כסף

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
נכס
נדל"ן
איך לבחור חברת נדל"ן?

לאחרונה אתם חושבים על השקעות פוטנציאליות בנדל"ן? תוהים איך תוכלו לעשות זאת בצורה הטובה ביותר? אם כך, ברור מדוע אתם מחפשים חברת נדל"ן מובילה. השאלה היא איך בוחרים את החברה

כללי
ביטוח בריאות וטיפול שיניים

ככלל, מערכת הבריאות בישראל נחשבת לאחת הטובות והמתקדמות בעולם. יחד עם זאת, אתם לעיתים עשויים למצוא את עצמכם ממתינים זמן מממושך עד לקבלת טיפולים שונים. מצב זה הביא רבים מן

דולרים באוויר
כספים ומימון
אילו סוגי קרנות פנסיה נבחרות יש והאם אפשר להגדיל באמצעותן את הפנסיה

תחום הפנסיה בישראל עבר גלגולים רבים. בעשורים הראשונים לאחר קום המדינה היו מרבית העובדים בישראל מבוטחים בקרנות הפנסיה ההסתדרותיות. תנאי הפרישה היו איכותיים והמטרה היתה להעניק תנאי פרישה נאותים לכל

צנצנת עם כסף
טיפים פיננסים
פוליסת חיסכון – איזה כדאי לפתוח ומתי כדאי לעשות זאת

בשנים האחרונות פוליסת חיסכון הופכת ליותר ויותר פופולרית וכמעט מחליפה את כל תוכניות החיסכון והפיקדונות המוכרים לנו. פוליסת החיסכון בעלת יתרונות רבים בנושאי הגמישות והתשואות והופכות אותה לבחירה האולטימטיבית.