3 מקרים בהם תהיו פטורים ממס הכנסה

ישנם מקרים שאנשים לא מודעים אך הם זכאים לפטור ממס הכנסה.

אנחנו פה כדי לעשות לכם סדר אחת ולתמיד, ולהרחיב על המקרים בהם אנשים זכאיים לפטור ממס הכנסה.

 

פטור ממס הכנסה בגלל נכות

לא הרבה אנשים יודעים אך לעיתים אחוזי נכות מסוימים, גם אם זמניים, מזכים בפטור ממס הכנסה. פטור ממס הכנסה לנכים מתקבל בהתקיים שלושה תנאים אשר קבעה רשות המיסים. התנאים צריכים להתקיים בכללותם לצורך קבלת פטור ממס הכנסה.

  1. הכנסה שמחייבת במס הכנסה – לא כל הכנסה מחייבת במס הכנסה ולכן יש לבדוק האם ההכנסה מחייבת לפני שמבקשים עליה פטור.
  2. נכות רפואית לצמיתות או לתקופה זמנית של 185 יום ומעלה – הנפקות של תנאי זה שלמי שנקבע הנכות לפחות מ185 יום לא יהיה זכאי פטור ממס הכנסה (אפילו אם התקופה שנקבע קרובה מאד למספר ימים זה).

קביעת התנאים להגדרת נכות מתבססת על החוקים הבאים:

  • חוק הנכים (תגמולים ושיקום) (נכי צה"ל).
  • חוק נכי המלחמה בנאצים (נכי המלחמה בנאצים).
  • חוק נכי רדיפות הנאצים (ניצולי שואה המקבלים תגמול ממשרד האוצר).
  • חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה (נפגעי פעולות איבה).
  • חוק לפיצוי נפגעי גזזת (נפגעי גזזת).
  • חוק הביטוח הלאומי (פגיעה בעבודה, נכות כללית, ילד נכה או פגיעה במהלך התנדבות).
  1. אחוזי הנכות צריכים להיות 90% ומעלה – אחוזי נכות אחרים לא זכאים לפטור ממס אבל בהחלט יקבלו הקלות מס.

את אחוזי הנכות קובעת וועדה של מס הכנסה. תוכלו להתייעץ לפני עם אתרי ההכוון השונים בנושא. בנוסף, הפטור הוא רטרואקטיבי כך שאם יגלו שאתם זכאיים לפטור מס הכנסה על סמך אחוזי הנכות הם יוכלו להחזיר לכם את הכסף. למשל. אם בוועד גילו שהאדם זכאי לפטור במשך 6 השנים האחרונות, יוחזר לו כל סכום מס ההכנסה ששילם במשך 6 השנים האחרונות.

זכרו שגם אם אתם לא זכאיים לפטור, במידה ויש לכם אחוז נכות מסוים, תהיו זכאיים להטבות משמעותיות, כך ששונה לנסות ולמצות את הזכויות עד תום. בנוסף, גם על מחלות מסוימות לעיתים ייתנו אחוז נכות מסוים ולכן ייתנו הטבה בהתאם

 

פטור ממס הכנסה חיילים משוחררים

המדינה החליטה להקל על חיילים משוחררים ועד לסכום מסוים להביא להם פטור ממס הכנסה. אורך הפטור משתנה בהתאם לאורך השירות. תוכלו להיכנס לאתר של הקרן לחיילים משוחררים ולראות אם לפי תנאי השירות שלכם את זכאיים לפטור ממס הכנסה.

כדי לקבל את הפטור, עליכם לצרף לטופס ה101 שלכם תעודת שחרור.

 

שירות לאומי

גם אנשים שבחרו לעשות שירות לאומי ולא שירתו בצבא זכאים לפטור ממס. באותו האתר בו מופיע הפטור ממס לחיילים משוחררים (האתר של הקרן לחיילים משוחררים) מופיעים גם הפטורים של משרתי השירות הלאומי.

דולרים

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
השקעות אלטרנטיביות – מה הן ולמי הן?

מי שמתעניין קצת בתחום ההשקעות והמסחר, בוודאי הבחין בעובדה שבשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר בעיתונאות הכלכלית בישראל על "השקעות אלטרנטיביות". למעשה, ככל שהשוק יותר "דובי" – כלומר יורד –

לחיצת יד
הלוואות
3 דרכים למציאת הלוואה למוגבלים בחשבון בנק

אפשר לומר שהאנשים שמתעניינים בהלוואות למוגבלים מתחלקים ל – 2. אלו שמחליטים מראש שהם בטח לא יקבלו הלוואה כזו והם לא עורכים בירור בנושא כלל ומצד שני, יש את אלו

דולרים באוויר
כספים ומימון
אילו סוגי קרנות פנסיה נבחרות יש והאם אפשר להגדיל באמצעותן את הפנסיה

תחום הפנסיה בישראל עבר גלגולים רבים. בעשורים הראשונים לאחר קום המדינה היו מרבית העובדים בישראל מבוטחים בקרנות הפנסיה ההסתדרותיות. תנאי הפרישה היו איכותיים והמטרה היתה להעניק תנאי פרישה נאותים לכל

מטבעות ושעון
נדל"ן
איך לבחור גוף פיננסי לליווי פרויקט נדל"ן

יזמים המשקיעים בפרויקטים מסתייעים בגופים פיננסיים על מנת להפחית סיכונים, להבטיח את ההשקעה של הקונים ולהגדיל את הפעילות העסקית שלהם. המאמר יפרט איך לבחור גוף פיננסי לליווי פרויקט נדל"ן.