משכנתא בלון – כך תדאגו שהיא לא תתפוצץ

כולנו היינו בסיטואציה שבה הגענו מוקדם יותר אל מסיבת יום הולדת שהוזמנו אליה, והתבקשנו על ידי המארגנים לנפח בלונים ולפזר אותם בשטח, כדי להוסיף לאווירה את הצבעוניות והכיף המתאימים לה.

לקחנו בלון ביד וככל שנשפנו יותר אוויר לתוכו, ככה הוא התמלא והתנפח עוד ועוד, עד שהגיע לגודל הרצוי.

אותו הדבר עובד גם בעולם המשכנתאות כאשר מדברים על משכנתא בלון, שעשויה להיות הפתרון המושלם עבורכם אבל עלולה גם להוות בעיה לא קטנה.

אז כדי להבין איפה אתם עומדים ביחס אליה, בואו נקבל את כל מה שצריך לדעת על משכנתא בלון – כך תדאגו שהיא לא תתפוצץ.

 

משכנתא בלון – מה זה בכלל?

משכנתא בלון עובדת בצורה אחרת מאשר סוגי משכנתא אחרים, ולמה? בעוד סוגי המשכנתא הקלאסיים עובדים בצורה שבה אתם מקבלים את הכסף שלו אתם זקוקים ומשלמים מדי חודש החזרים, משכנתא בלון למעשה נותנת לכם את כספי ההלוואה כולם, ורק בסוף תקופת ההלוואה תצטרכו להחזיר אותם.

 

היתרונות והחסרונות של משכנתא בלון

אז מצד אחד זו נשמעת תכנית כמעט ומושלמת, שבה לא תצטרכו לדאוג להחזרי הכספים מדי חודש ולא תרגישו איך הסכין הולכת ונצמדת לכם אל הגרון. מצד שני, בסוף תקופת ההלוואה תצטרכו להחזיר את כל הסכום במכה, כולל הריבית והקרן, ומדובר כאן על סכומים לא מבוטלים בכלל שמי מבטיח שבכלל יהיו לכם זמינים?

 

משכנתא בלון – כך תדאגו שהיא לא תתפוצץ

בדיוק בשביל זה חשוב להיות מתוכננים עוד בשלב לקיחתה של משכנתא בלון, וכשאנחנו אומרים מתוכננים אנחנו מתכוונים לממש מתוכננים. ולמה? היות ומדובר כאן על תקופת הלוואה של כמה שנים לפחות, אתם צריכים לדאוג מראש שבסופה תהיו מסוגלים לעמוד בהחזר שיבוא פתאום בבת אחת. איך דואגים לזה? בחישובים מדוקדקים מראש.

זה שהיום אתם עובדים, לדוגמה, בחברת הייטק נחשבת שמכניסה לכם כמה עשרות אלפי שקלים בחודש זה בהחלט נהדר, אבל אין לדעת מה יהיה בהמשך ואין לדעת עם איזה סכום תוכלו להגיע אל סוף תקופת ההלוואה שבה תצטרכו לשלם את ההחזר, שהלך והתנפח בינתיים. אי אפשר לסמוך על ההכנסה שלכם היום בתור ערבות לזה שכספי ההחזר יהיו לכם זמינים, ולכן אין להסתמך על משהו שקורה היום בשביל לשלם את כספי המחר.

 

איך בכל אופן אפשר לדאוג שיהיו לכם כספים זמינים?

לקיחת משכנתא בלון צריכה להיות מתוכננת בהתאם לזמני שחרור של כספים שמיועדים לכם. ולמה אנחנו מתכוונים? אם אתם יודעים שאתם עומדים לקבל מענק גבוה במיוחד, עומדים לפדות קרן השתלמות, עומדת להיפתח עבורכם קופת חיסכון ועוד – הפתרונות האלו יכולים להיות מעולים כדי להבטיח שכספי ההחזר שלכם יהיו זמינים ברגע שתצטרכו אותם.

מצב נוסף שיכול להיות אופציונאלי מאוד במקרה הזה הוא מצב שבו אתם לוקחים משכנתא בלון בזמן שאתם מוכרים דירה אחרת ששייכת לכם כעת. מה שקורה הוא שאתם מוכרים את הדירה ומקבלים עליה כסף זמין, ובמקביל רוכשים דירה באמצעות משכנתא בלון, ובסוף תקופת ההלוואה – יש לכם כספים זמינים מהדירה שמכרתם.

 

צריכים ייעוץ? אין שום בעיה

ייעוץ משכנתא הוא אחד הדברים החכמים שכדאי לעשות לפני שאתם לוקחים כל סוג משכנתא שהוא. בין אם תבחרו במשכנתא בלון או בכל סוג אחר של משכנתא, רצוי שיועץ משכנתאות מנוסה ומקצועי יפרוש בפניכם את התמונה המלאה שבאמצעותה תוכלו לקבל החלטה לגבי סוג המשכנתא הטוב ביותר עבורכם. למידע בנושא משכנתא היכנסו לאתר האינטרנט של חברת משכנתא אינפו ותוכלו לקבל תשובה לכל שאלה שיש לכם.

 

שעון וכסף

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סימן של נכה
ביטוח
אופק המרכז לזכויות בע"מ – פנסיית נכות

פנסיית נכות היא פנסיה אשר ניתנת בגין עובד אשר לפחות 25% מכושר עבודתו נפגם. במאמר הבא נסביר מהי פנסיית נכות, וכיצד ניתן לתבוע את חברת הביטוח לצורך קבלת קצבה חודשית,

בניין מגורים
טיפים פיננסים
4 דברים שחובה להכין לקראת פינוי בינוי

הבניינים הישנים הפכו בשנים האחרונות למפגע בטיחותי ואף אסתטי וכפועל יוצא מכך, קמים פרויקטים רבים של התחדשות עירונית וביניהם פרויקט "פינוי בינוי", אשר כשמו, מאפשר הריסת מבנים ישנים ובניית בנייני

טלפון
שיווק ומיתוג
נדל"ן אינטרנטי – הכול על חנויות אינטרנט

כולנו יודעים שהאינטרנט תפס חלק מרכזי וגדול בחיינו. אין שירות או מוצר שלא ניתן להשיג או לרכוש דרך האינטרנט, מה שהופך אותו גם לפלטפורמת השירות הטובה והמקיפה ביותר. כיום אם