עשה ואל תעשה בביטוח המשכנתא

באם אתם בעלי נכס, לוודאי תרצו להיות שקטים ובטוחים כי נכסיכם מוגנים. במקרה של נזק לנכס, כתוצאה מפגעי מזג האוויר, על מנת לא להישאר חסרי כל, וכן על מנת שיהיה כיסוי לשם שיקום מצבו של הנכס, תצטרכו ביטוח מבנה. מה חשוב לדעת ומה כדאי שלא לעשות? זאת ועוד במאמר הבא.

 

הקדמה

כאשר אנו מעוניינים בנטילת משכנתא בעת רכישת נכס, עלינו לעמוד בשני תנאי סף לשם קבלת אישור ההלוואה מהמלווה, הוא הבנק. האחד, ביטוח חיים, לנוטל ההלוואה. השני, ביטוח מבנה לנכס הנרכש.

באם לקחתם משכנתא ממלווה (בנק), בוודאי ברשותכם ביטוח מבנה, שכן ביטוח זה מהווה את אחת הדרישות אותן מציב המלווה טרם אישור ההלוואה.

 

בידיים של מקצוענים

למי מאתנו שבבעלותו מספר נכסים, והוא אינו פנוי לטיפול בהגנה על נכסיו, עומדת האפשרות לפנות לשם כך לשירותיה של חברה מקצועית. באם פניתם לחברה כזו, תוכלו להיות רגועים וסמוכים שבעלי המקצוע שיעשו את העבודה כראוי. כמו כן, ישנה חשיבות רבה בפניית ייעוץ משכנתא, זאת לשם קבלת התנאים המטיבים ביותר עמכם.

 

דומים אך שונים – ביטוח תכולה ובמבנה

ביטוח נכס נחלק לשני חלקים, הם ביטוח מבנה וביטוח תכולה. כאמור לעיל, אחת מן הדרישות של המלווה לקבלת ההלוואה היא קיום ביטוח מבנה. ביטוח מבנה נועד לשם סיפוק הגנה על נזקים שנגרמו לנכס כתוצאה מנזקי מזג האוויר בהם שריפה, הצפה ועוד.

ביטוח זה אינו מעניק כיסוי לתכולת הנכס, ולשם כך, ניתן לרכוש ביטוח תכולה. ביטוח זה אינו אחד מן הדרישות של המלווים, אך מומלץ לרכושו לשם סיפוק הגנה על התכולה שלכם.

 

ערכו השוואות – סקר שוק

טרם רכישת פוליסת ביטוח המבנה, מומלץ לערוך סקר שוק נרחב ומקיף. בסקר זה, השוו מחירים דוגמת – פרמיה חודשית, שיעור ההשתתפות העצמית, וכן גובה הכיסוי. כמו כן, מומלץ להשוות סייגים למימוש פוליסת הביטוח, ריביות, וכן הנחות הניתנות בגין עבר ביטוחי ללא רבב.

 

עשה ואל תעשה

  • בצעו השוואת מחירים. ניתן להיעזר לשם כך בייעוץ משכנתא, זאת לשם הוזלת הפוליסה והגעה למסלול המתאים ביותר עבורכם.
  • רכשו פוליסת ביטוח מבנה אך ורק מחברה בעלת רישיון הניתן לה מטעם המפקח על הביטוח.
  • אם ברשותכם רכוש או ציוד יקר או בעל ערך, שקלו את רכישת פוליסת ביטוח תכולה.

 

ביטוח משכנתא

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הר הכסף להחזיר כסף אבוד
כספים ומימון
האם כדאי לכם לפנות אל הר הכסף?

זוכים שלפני כמה שנים עשיתם חיסכון עם הוראת קבע שאליו אתם מעבירים מידי חודש לא מעט כסף? אם כך, בוודאי הרעיון של היותכם בעלי חיסכון כלשהו מרגיע ומשמח אתכם. יש

החזרים למס שבח
מיסים
החזר מס שבח

מס השבח הוא מס אשר קשה מאוד לחישוב, זאת מאחר והוא כולל פרמטרים רבים ולעיתים קיימים מקרים בהם קיים פטור מתשלום המס, אך רבים אינם מודעים לכך זאת משום שרוב

שטרות של יורו
טיפים פיננסים
כמה מס תצטרכו לשלם על השכרת נכס מסחרי?

בתקופה האחרונה אנחנו שומעים מקולגות שלנו סכומים שונים של תשלומי המס שהם מפרישים בעקבות העובדה שהם משכירים נכס מסחרי. בעקבות ההבדלים המשמעותיים בין הסכומים שצוינו בפנינו, החלטנו לצאת ולבדוק באופן

פסל החירות
טיפים פיננסים
כיצד להשקיע חכם בעידן של ימינו

המהפכה הטכנולוגית פתחה בפני האדם הממוצע אפשרויות השקעה עצומות, והנגישה לו עולמות שהיו סגורים בפניו עד כה. אם בעבר הבורסה הייתה מנת חלקם של סוחרים מקצועיים בלבד, הרי שכיום השוק