תקנת  Qualified Business Income Deduction

מאמר זה יסביר בקצרה על תקנת המס החדשה ששמה Qualified Business Income Deduction, או בכינויה תקנת QBI deduction, שנכנהס לתוקף בשנת 2017. הטבה זו, שמכונה גם תקנה 199A,  מאפשרת ליחידים להכיר בהוצאות של עד 20% מהרווחים שנוצרות במסגרת פעילות עסקית שמנוהלת באופן ישיר או באמצעות ישות שקופה, לצרכי מס. פעילות עסקית שכזו כוללת גם הכנסות משכר דירה, לטובת קהל המשקיעים בנדל"ן. התקנה החדשה נועדה לסייע ולהקל על עסקים קטנים, שאינם זוכים לשיעורי מס נמוכים כמו התאגידים הגדולים, ובכך לעודד את המשך צמיחתם והצלחתם בשוק.

 

מהי ישות שקופה המוכרת לצרכי מס במסגרת התקנה החדשה?

התקנה מגדירה את הישויות הבאות בתור ישויות שקופות לצורכי מס:

  • שותפויות LP (Partnershios)
  • יחידים שהתאגדו יחדיו כשותפות במסגרת LLP (Multi Member LLC)
  • אדם יחיד שהתאגד (Single Member LLC) אשר יהא מסווג בחוק כ- Sole Proprietorships.
  • אדם יחיד שמוגדר על פי חוק כ-Sole Proprietorships.
  • חברות המוגדרות על פי חוק כ S- Corporation.

קרי, אם נעזרתם בישות שקופה שאינה אחת מאלה, הרי שהטבת המס החדשה לא תחול עליכם.

 

שתי המגבלות העיקריות בחוק לעניין ההטבה הרלוונטית

כדאי להכיר, הפרמטרים העיקריים שעלולים להגביל את סכום ההטבה:

  • רמת הכנסה שגבוהה מ- 157,500 דולרים לשנה ליחיד, או מ- 315,000 דולרים לזוג נשוי. יצוין כי גובה הסכום דינמי. במידה ורמת ההכנסה גבוהה מזו שצוינה לעיל, עדיין ישנם מצבים מסוימים בהם ניתן להנות מהטבת המס, אך הדבר תלוי בסוג העסקים בהם עוסקים (האם אותו אדם עונה להגדרה של Service Business או לא – מדובר בסוגיה מורכבת ועל כן אנו מזמינים אתכן לפנות אלינו על מנת שנבדוק עבורכם את הסוגיה).
  • במידה ומדובר בפעילות עסקית הנובעת מהשקה בנדל"ן, ניתן להכיר רק בהכנסה שעלותה עד 2.5% מעלות הבסיס של נכס הנדל"ן.

באיזה אופן ניתן להכיר בהוצאות ה – QBI וכיצד עליי לדרוש את ההטבה במידה וההשקעה ניתנה באמצעות שותפות?

ההכרה בהוצאות הללו יבואו לידי ביטוי בעת הגשת דוח המס האישי השנתי, זאת ככל שיעמוד בהגדרה של הכנסות מוכרות. כידוע, לא כל הכנסה תוכר כהכנסה מוכרת.

אנשים רבים המבצעים פעילות עסקית בארצות הברית, בין אם מדובר בהשקעת נדל"ן או בפעילות עסקית אחרת, נעזרים בגופים וחברות דוגמתנו, בעת ביצוע מס הדו"ח השנתי. על כן, חשוב לוודא כי החברה או הגוף שמכין עבורכם את הדו"חות בדק ומצא האם אתם זכאים להטבה הנ"ל ויודע כיצד ליישם אותה.

לסיכום, ככל שייתכן שאתם עונים על ההגדרות הנדרשות לקבלת הטבת המס החדשה, פנו אלינו בMasAmerica בהקדם ונסייע לכם. כך, תוכלו להגדיל את ההכנסה הפנויה מבלי כל מאמץ וללא כל השקעה כספית, רק על ידי הכרת התקנה החדשה.

דגל אמריקה ואותיות באנגלית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שיפוץ מקיף לבניין
ביטוח
איך תמ"א 38 עוזרת להוזיל את הביטוח

בניינים רבים במדינת ישראל הם בניינים ישנים מאוד. באיזור המרכז מי שבעיקר מתגורר בבניינים הישנים האלו הם אנשים מבוגרים שרגילים למקום הקבוע שלהם וכן סטודנטים או חבר'ה צעירים שהגיעו מהצפון

אשת מקצוע
כללי
מה תפקידן של חברות ייעוץ עסקי?

בעולם העסקי, מאז ומתמיד, היה עולם תחרותי מאוד, בו לא הרבה חברות ועסקים שורדים את השינויים במבנה השוק, בטכנולוגיה, בחברות המתחרות והצעותיהן וכולי'. תחום הייעוץ העסקי נחשב בשוק ככזה התורם

החזרים למס שבח
מיסים
החזר מס שבח

מס השבח הוא מס אשר קשה מאוד לחישוב, זאת מאחר והוא כולל פרמטרים רבים ולעיתים קיימים מקרים בהם קיים פטור מתשלום המס, אך רבים אינם מודעים לכך זאת משום שרוב