3 טיפים למחזור משכנתא

לאחר שמצאנו את הנכס המתאים לנו והתייעצנו עם יועץ משכנתאות מומחה שסידר לנו את הלוואת המשכנתא המשתלמת ביותר, נראה כי כעת כל מה שנותר לנו הוא לשלם את יתרת המשכנתא לאורך תקופת ההלוואה. אך האם תנאי הלוואת המשכנתא שלקחנו לפני מספר שנים אכן נחשבים לאטרקטיביים כיום? זה הזמן להכיר את אפשרות מחזור המשכנתא, כמו גם מספר טיפים בנושא

 

הלוואת המשכנתא – תנאים, ריביות ומה שביניהם

תהליך רכישת הדירה מורכב ממספר שלבים, כאשר אחד המהותיים מביניהם הוא שלב קבלת הלוואת המשכנתא מהבנק, באופן המסייע לנו להשלים את ההון העצמי הקיים לנו ולהצליח לעמוד במחיר הדירה הנדרש.

הלוואת המשכנתא מורכבת ממסלולים וריביות שונות, המרכיבות יחדיו את תמהיל המשכנתא, שצריך להתאים למצבנו הכלכלי והמשפחתי בצורה מיטבית. עם זאת, מטבע הדברים, מצבנו המשפחתי והכלכלי משתנה במהלך השנים ובהתאם לכך, עלינו להתאים את תנאי הלוואת המשכנתא.

 

מחזור משכנתא – נעים להכיר

בכדי להתאים את הלוואת המשכנתא למציאות הקיימת כיום, הן מבחינת הריביות והתנאים הקיימים בשוק והן מבחינת המצב האישי שלנו (משפחתי, כלכלי וכדומה), הרי שנוכל למחזר את המשכנתא הקיימת, באמצעות תהליך המוכר בשם מחזור משכנתא. בתהליך זה, אנחנו למעשה סוגרים את המשכנתא שלקחנו ונוטלים תחתיה משכנתא חדשה, בתנאים מיטביים. לפרטים נוספים פנו אל יועץ משכנתאות מומחה.

 

טיפים למחזור משכנתא

בכדי לבצע מחזור משכנתא באופן מקצועי ויעיל, כך שאכן תצליחו למטב את הלוואת המשכנתא הקיימת שלכם, ריכזנו עבורכם מספר טיפים:

 

בדקו את מצב השוק

תהליך מחזור משכנתא לא בהכרח ישתלם ויתאים לכל אחד ולכן, חשוב לבדוק באופן מעמיק את מצב השוק ובייחוד את הריביות המקובלות במסלולי המשכנתא השונים.

 

הערכת יכולת ההחזר

פרישת תשלומי המשכנתא משפיעה על סך ההחזר בסיום תקופת ההלוואה ובמידה ויכולת ההחזר שלכם גדלה, מומלץ לשקול את קיצור תקופת ההלוואה, באופן שייצר לכם חיסכון של עשרות אלפי שקלים ואף יותר.

 

בדקו מידי פעם את תנאי הלוואת המשכנתא

הלוואת משכנתא היא אמנם לתקופה ממושכת, אך היא בהחלט לא חתונה קתולית. ההמלצה הרווחת היא לבדוק את תנאי הלוואת המשכנתא אחת לשנה ובמיוחד, במידה ואתם שומעים על ירידת ריבית.

 

למה חשוב להיעזר ביועץ משכנתאות מומחה?

חשיבות הייעוץ של יועץ משכנתאות פרטי בתהליך הלוואת המשכנתא אינו מוטל בספק ובהתאם לכך, חשוב יהיה להיעזר בשירותיו גם במהלך מחזור המשכנתא וזאת, בכדי לבחון היטב את כדאיות המחזור ואת בניית תמהיל המשכנתא המתאים ביותר עבורכם.

 

לסיכום

תנאי הלוואת המשכנתא שלקחנו לפני מספר שנים, גם אם היו אז אטרקטיביים במיוחד, אינם בהכרח ימשיכו להיות כאלה לאורך תקופת הלוואת המשכנתא ולכן, חשוב לבדוק מידי פעם את מצב השוק ואת הכדאיות של מחזור המשכנתא, אותה תוכלו לבחון היטב עם יועץ משכנתאות מומחה.

מחזור משכנתא

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תאונת עבודה ביטוח לאומי
עריכת דין
חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי

תאונת עבודה היא עניין קשה. אתם נמצאים במצב שבו גם נפגעתם בצורה פיזית וגם כלכלית. אחרי התאונה, אתם לא יכולים לעבוד כפי שעבדתם קודם לכן, או שאתם מושבתים בכלל מלעבוד.

החזרי מס
מיסים
האם אפשר לקבל מס באופן רטרואקטיבי

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מגלים ומממשים את זכויותיהם להחזרי מס, גם באופן רטרואקטיבי. במאמר הבא נסביר מהם החזרי מס, כיצד ניתן לקבל אותם ומה מומלץ לעשות במידה ואתם זכאים

החזרי מס אקדמיה ראשית
כללי
החזרי מס – פשוט כי למדתם באקדמיה

לא כל האנשים בוחרים להשקיע בלימודים גבוהים כי פעמים רבות אחרי התיכון והצבא הדבר האחרון שיתאים לנו הוא ללמוד עוד שנים. עם זאת, יש גם הרבה אנשים שכן מעריכים את

בית מבוטח
כספים ומימון
משכנתא בלון – כך תדאגו שהיא לא תתפוצץ

כולנו היינו בסיטואציה שבה הגענו מוקדם יותר אל מסיבת יום הולדת שהוזמנו אליה, והתבקשנו על ידי המארגנים לנפח בלונים ולפזר אותם בשטח, כדי להוסיף לאווירה את הצבעוניות והכיף המתאימים לה.