החזר מס שבח

מס השבח הוא מס אשר קשה מאוד לחישוב, זאת מאחר והוא כולל פרמטרים רבים ולעיתים קיימים מקרים בהם קיים פטור מתשלום המס, אך רבים אינם מודעים לכך זאת משום שרוב הציבור בישראל איננו בקיא בתחום המיסים אשר הוא תחום מורכב ביותר הדורש ידע והבנה מעמיקה.

 

מס שבח – המרכזי ביותר בתחום הנדל"ן

מס שבח הינו המס המרכזי בעסקאות נדל"ן, והוא מכונה מס שבח מקרקעין. מס השבח מיושם כאשר נוצר רוח כתוצאה ממכירת נכס מקרקעין או ממכירת מניות בתאגיד העוסק במקרקעין. מס השבח נגבה ע"י רשות המיסים ומתוקף חוק מיסוי מקרקעין, והוא כאמור משולם ע"י המוכר בעסקה – ולא משנה אם מדובר בבעל הדירה שהוא אדם פרטי או בקבל אשר מכר את הדירות לדיירים. על כן, רבים אינם מודעים לכך שהם יכולים לקבל החזרים ופטורים כתוצאה ממס השבח, ולכן ישנה חשיבות רבה ליצור קשר עם חברה אשר מתמחה בתחום, ואשר יודעת האם אתם עומדים בכל הפרמטרים להחזר מס שבח. חשוב לדעת כי החזר מס שבח ניתן ע"פ פקודת חוק מיסוי מקרקעין רק לאדם פרטי, ולא לחברות וארגונים. באמצעות אתר הגנה פיננסית אשר מופעל על ידי מיטב המומחים והידע בתחום החזרי המס לשכירים בישראל, ניתן לקבל מידע אודות מיצוי הזכויות המגיעות לכם בהקשר לנושא של החזר מס שבח, לצד מידע על החזרי מס נוספים בישראל.

 

החזר למס שבח

 

 

פטור ממס שבח והחזר

החזר ופטור ממס שבח ניתן לקבל במסגרות שונות בגין תשלומים אשר שולמו כבר לרשות המיסים בישראל. בהקשר זה חשוב לציין כי בשנת 2014 בוטל הפטור ממס שבח עבור דירות להשקעה, כאשר ניתנה החרגה לגבי מוכרי דירה ראשונה, פעם אחת בכל ארבע בשנים. כך שלמעשה, כל ממי שמכר דירה להשקעה בסוף שנת 2014 מס השבח מחושב בשיעור של אפס אחוז עד למועד זה, ובשיעור של 25% מהמועד. המקרים בהם קיימת האפשרות לקבל פטור מס שבח כוללים מוכרים אשר בבעלותם רק דירה אחת למגורים, וכן מכירת דירה שהתקשרה במתנה או בירושה וכן במקרים בהם בוצע העברת זכויות של בני זוג אשר התגרשו. הפרמטרים הינם שונים ולכן קיימת חובה לבדיקה של הנושא וזאת על מנת לקבל בסופו של דבר החזר מס שבח. באמצעות צוות עורכי דין מיסים אשר עובדים בשיתוף פעולה אדוק עם צוות המומחים של אתר הגנה פיננסית ניתן לקבל את מלוא הפרטים הרלוונטיים וכן לבדוק האם אכן קיימת זכאות. במידה ואכן היא קיימת, ישנה אפשרות להתחיל בהליך אל מול רשויות המס – ובנקודה זו יש לציין כי מדובר בהליך לא פשוט הדורש התעסקות עם נבכי דיני המיסים, ולכן קיימת חובה בעבודה צמודה עם משרד עורכי דין. בתום התהליך ניתן יהיה לקבל החזר מס שבח, אשר יכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים לאדם.

לעוד מידע בנושא החזר מס: https://taxes-refund.co.il

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סימן של נכה
ביטוח
אופק המרכז לזכויות בע"מ – פנסיית נכות

פנסיית נכות היא פנסיה אשר ניתנת בגין עובד אשר לפחות 25% מכושר עבודתו נפגם. במאמר הבא נסביר מהי פנסיית נכות, וכיצד ניתן לתבוע את חברת הביטוח לצורך קבלת קצבה חודשית,

החזרי מס אקדמיה ראשית
כללי
החזרי מס – פשוט כי למדתם באקדמיה

לא כל האנשים בוחרים להשקיע בלימודים גבוהים כי פעמים רבות אחרי התיכון והצבא הדבר האחרון שיתאים לנו הוא ללמוד עוד שנים. עם זאת, יש גם הרבה אנשים שכן מעריכים את